Профессионализм - это приручённое вдохновение.

marina.lysyanaya

[email protected]

+38 (067) 053-63-63

БлогО себеАРТВеб-дизайн
top

Подписаться на рассылку

(все статьи)

Подписаться на рассылку

Палинка


Закарпатське вино

Знаете, что я вам скажу! У нас совершенно нечего пить. В Харькове, бывало, купишь бутылочку винца, она за вечер в тебя как-то впитается, а ты и не заметишь. Что пила, что радио слушала.

На дегустації у пана Гергея и пана Ласло (двох братів) Параски (Параска – це прізвище) нам було запропоновано 6 видів вина: 3 сухих і 3 солодких. Їх наливали на треть 200-грамових бокалів, не більше, але ми вийшли з підвалу ситі. Більше не просто не хотілося пити та курити, а навіть їсти, такі вони поживні. До речі, ось їх сторінка в фейсбуці Сімейний підвал Параски - Parászka Pincészet

Шоу влаштоване паном Гергеєм неможна пересказати. Було дуже цікаво і смішно. Але я тільки зараз усвідомила, що ніхто не робив з ним селфі. У них є свій уклад, яким вони живуть і це одразу відчувається. Він влаштував нам шоу але не був клоуном. Він навіть якось дивно відреагував, коли я сказала, що мені дуже сподобалось - якось штучно посміхнувся. З мого боку це була ввічливість, але, таке враження, що він не знав що з нею робити. По колориту вони з братом нагадували грузинів, але то така вугорська кров )) До речі, ми жили в одному кілометрі від кородону з Вугорщиною, в селі Барієво. Нам навіть СМСки приходили: «Добро пожаловать в Венгрию». Наш екскурсовод пані Тетяна навіть попередила нас, щоби ми виходили на вулицю тільки з документами, бо можуть зупиняти і питати хто ми і звідки.

В автобусі ми їхали дуже веселі. Не очікувала від себе що з таким завзяттям буду співати Червону руту. Та п. Тетяна побачивши наше завзяття, сказала, що задарма ніхто нікому не наливає. Наливають, щоб люди співали, і роздала нам текст пісні «Давай наливай». И це не якась там адаптована радянська «Пісня 76» яку наші батьки мурликали собі під носа, а автентичний оригінал з матюками )))

КОРОТКИЙ СЛОВНИК З ВУГОРСЬКОЇ
Йоу ерштейн – добрий вечір
Цімбор – друг
Погар – келих або чарка
Що ще треба? )) До речі, після третьої чарки пАлінки вугрська стає ближче )) Про пАлінку надалі розкажу окремо. Але не дай Боже сказати вугорцю на палінку палЁнка – кровний ворог на все життя )) Про це нас попередили ще в Мукачівській фортеці.

В угорській мові 20 голосних звуків, переклад слова залежить від того з яким наголосом та інтонацією воно сказано, як в японській. Для нашого мовного кола в ній нема ніяких асоціацій, тому здається, що вона якась клінгонська. Таж якщо деякі слова пісні ви одразу не зрозумієте, то треба випити, бажано пАлінки.

Палинка

Палінка – фруктовий самогон, 68 градусів, який виготовляється без цукру и дріжджів. В стандартну 100-літрову бочку скидаються солодкі сливи прямо з дарева. Їх не миють, вони там бродять, а потім все це пережинають як звичайний самогон. Горілка приємна на смак і на запах. Її роблять зі слив, яблук, меду, вишень, черешень, настоюють на горіхах, травах, бад'яні. Останнє моє улюблене, Таке смачненьке, солоденьке та запашне … )))
З питанням, куди їхати за палінкою, звертатися до нина шостко (Nina Shostko)

ПІСНЯ «ДАВАЙ НАЛИВАЙ»
Давай наливай, у погари,
Видиш с тобов тут сидять самі ліпші твої цімбори!
Давай наливай, что сівись ги пинь,
Упити нигда не гріх из цімборами хоть сто грам у динь!

ПРИСПІВ
Сто грам у динь, сто грам у динь,
А на закуску смажену гуску й варташ чиришинь!
Сто грам у динь, сто грам у динь,
А кой нам треба найдеме у жебі щупок пару жминь!
Мало остинь, давай у погарчики – дзинь …

Давай наливай і нич не шкодуй,
Бо тот тко шкодує своїм цімборам вто не цімбор, а хуй!!!
Лий не на збит, видиш му край,
Тко не шкодує своїм цімборам нараз пуйде у Рай!

Давай наливай і нич не бануй!
І в тихаря в жебеловці рублі, копійки не рахуй,
Пий не казкуй, усіх почестуй
Ко много казкує тот нич не внярює, хіба что олуй.
А ти не шкодуй, бо цімбори уже туй!

Давай наливай, у погари,
Видиш с тобов тут сидять самі ліпші твої цімбори!
Давай наливай, что сівись ги пинь,
Упити нігда не гріх из цімборами хоть сто грам у динь!

ПРИСПІВ

Давай наливай, по 25
Ти ж бо нам цімбор а не якась там блять!
Давай наливай! Куме, наливай!!!<< Предыдущая публикацияСледующая публикация >>

Подписаться на рассылку

Написать комментарий